Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej

20 kwietnia o godzinie 8 razem z klasą pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Garwolina. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, było Starostwo Powiatowe. Dowiedzieliśmy się  kilku rzeczy o tym, co i jak robią pracownicy, a także częściowo zwiedziliśmy budynek. Następnym przystankiem była pizzeria Diavolla, gdzie mogliśmy zjeść pizzę i trochę odpocząć. Czekaliśmy trochę na nasze zamówienie, ale gdy posiłek pojawił się, wiedziałem, że opłacało się poczekać, bo pizza była pyszna. Gdy już każdy zjadł, udaliśmy się do kina na spektakl teatralny pt. „Kochając Różę” . Występ był ciekawy i pokazywał historię Małego Księcia w inny, bardziej współczesny sposób. 

Po teatrze pojechaliśmy z powrotem do szkoły i był to koniec wycieczki, która bardzo mi się podobała. 

Patryk

 

20 kwietnia 2022 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Garwolina.  Pojechały na nią klasy ósme z naszej szkoły pod opieką nauczycieli: pani Agnieszki Zdun, pani Ewy Michalec, pani Elżbiety Szajdziuk i pani Moniki Goławskiej. Celem naszej wyprawy było odwiedzenie Starostwa Powiatowego oraz obejrzenie spektaklu teatralnego. 

W budynku Starostwa Powiatowego spotkaliśmy przedstawicieli różnych resortów, którzy opowiedzieli nam jak funkcjonuje dziedzina, którą się zajmują. Potem poszliśmy na pizzę do lokalu Diavolla.  Następnym punktem wycieczki było udanie się na spektakl, nawiązujący do książki pt. „Mały Książę”. Była to bardzo ciekawa sztuka, która rozgrywała się we współczesności. Przedstawiała problemy nastolatków w klasie maturalnej. Ich trudne sytuacje rodzinne mogą być odzwierciedleniem stosunków w naszych rodzinach. 

Uważam, że była to bardzo  udana wycieczka. Chciałbym, żeby odbywało się takich więcej. 

Błażej

 

20 kwietnia 2022 roku trzy klasy ósme z naszej szkoły pojechały na wycieczkę do Garwolina. Miała ona na celu integrację, miłe spędzenie czasu oraz powtórkę do tegorocznego egzaminu. Warto zaznaczyć, że poza tym wynieśliśmy z niej dużo ciekawych informacji. 

Na początku zatrzymaliśmy się w Starostwie Powiatowym. Mieliśmy przyjemność poznać kilka pań, które przybliżyły nam różne - wcześniej nie do końca znane nam - terminy. Poruszyły ciekawe tematy, takie jak ochrona środowiska, historia Garwolina, rekrutacja do szkół średnich itp. Następnie udaliśmy się do pizzerii, która nazywa się ,,Diavola’’, a tam łączyliśmy się w małe grupy i wspólnie zamawialiśmy dowolną pizzę. Na koniec zostało najlepsze, czyli spektakl pt. ,,Kochając Różę’’. Była to uwspółcześniona wersja "Małego Księcia", dużo bardziej dopasowana do naszego wieku, ale nieco trudniejsza w odbiorze. Mimo że musieliśmy samodzielnie interpretować sztukę, spotkała się ona z pozytywną reakcją oglądających. 

Według mnie była to bardzo fascynująca wycieczka. Z niecierpliwością czekam na kolejną, oby równie udaną. 

 Maja P.

 

20 kwietnia 2022 roku wszystkie klasy ósme wraz z panią Ewą, Agnieszką, Elżbietą i Moniką wybrały się na wycieczkę do Garwolina. Na początku było zaplanowane zwiedzanie Starostwa Powiatowego w Garwolinie. W budynku czekał już na nas nauczyciel WOS-u – pan Wojciech Żochowski. Zaprowadził nas do sali konferencyjnej, w której zajęliśmy miejsca. Po chwili zaczęli pojawiać się dyrektorzy danych wydziałów. Przedstawili nam oni pokrótce najważniejsze informacje o rekrutacjach do szkół ponadpodstawowych, o budownictwie, rolnictwie itp. Po tej krótkiej prezentacji zostaliśmy oprowadzeni po Starostwie oraz dostaliśmy małe upominki.  Następnie udaliśmy się na pieszo do restauracji „Diavolla” na pizzę. Była naprawdę dobra. Po krótkiej przewie na obiad zaczęliśmy kierować się w stronę Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie. Mieliśmy tam obejrzeć spektakl pt. „Kochając Różę”. Na miejscu okazało się, że przyszliśmy trochę za wcześnie, dlatego wtedy mieliśmy czas, żeby porozmawiać. Gdy wszyscy zajęli swoje miejsca, zaczęło się przedstawienie. Opowiadało ono o życiu uczniów: Kuby, Kacpra i Róży. Bohaterowie przenosili się kilka razy do świata „Małego Księcia”. Zdarzało się również, że mieli podobne problemy jak postaci w lekturze.  

Uważam, że ten dzień był naprawdę ciekawy i dużo się działo. Przede wszystkim nie mieliśmy w tym dni lekcji, co zapewne cieszyło wszystkich. 

Hanna

 

 

 

Nasz Patron

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Bronisława Markiewicza
w Rudzie Talubskiej
Akacjowa 10,
08-400 Ruda Talubska

tel: 25 753 17 97

e-mail: gimrudatalubska@pro.onet.pl  sprudatalubska@garwolin-gmina.pl

Pliki do pobrania

Nauka zdalna- ogłoszenia i informacje

Numer konta

Numer konta do zapłaty za obiad w Szkole Podstawowej w Rudzie Talubskiej

13 9210 0008 0009 8007 2000 0050

DKMS

Odwiedziło nas

652358
Today
Yesterday
This Week
Last Week
All days
127
434
923
457063
652358

Your IP: 18.206.194.21
2023-10-03 08:21

Rachunek bankowy

Bank Spółdzielczy w Garwolinie

27 9210 0008 0016 6575 2000 0010

(wpłaty na Fundusz Rady Rodziców - 40 zł za jedno dziecko, 50 zł za więcej niż jedno)