Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej

Wakacje!

Mistrzostwa Szkoły w szachach

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

17 czerwca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w szachach. W turnieju wzięło udział 23 uczniów. Wyniki turnieju:
Chłopcy klasy 6-8.
      I miejsce Mateusz Olkowicz 🥇
     II Marcin Krupa 🥈
    III Igor Kocon 🥉
Chłopcy klasy 3-5.
     I miejsce Mikołaj Buła 🥇
    II miejsce Antoni Walenda 🥈
   III miejsce Bartłomiej Wiacek 🥉
Dziewczęta
     I miejsce Weronika Dziak 🥇
    II miejsce Gabriela Wolowicz 🥈
    III miejsce Julita Pyza-Poszytek 🥉
Gratulujemy

Czy znamy baśnie Hansa Christiana Andersena?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Uczniowie klas czwartych mieli ostatnio okazję przekonać się o tym, czy znają baśnie Hansa Christiana Andersena. Byli oni uczestnikami międzyklasowego konkursu pod hasłem: „Jesteśmy znawcami baśni H. Ch. Andersena”.

Zmagania odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy to test ze  znajomości treści baśni. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i prawidłowo rozwiązali większość zadań. Drugim etapem była praca z ilustracjami do baśni. Uczestnicy układali puzzle i zapisywali na karcie pracy tytuły tekstów, które zostały namalowane przez rożnych ilustratorów. Zmagania odbywały się w czterech rundach, czyli trzeba było ułożyć cztery zestawy puzzli i rozpoznać tytuł. W kolejnych etapach wzrastała liczba ukrytych ilustracji. W ostatniej rundzie było ich 12 - piękne dzieła Jana Marcina Szancera. Tu najwięcej problemów pojawiło się podczas rozpoznawania baśni „Ogrodnik i jego chlebodawcy”.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w piątek, 21 czerwca. A tymczasem zapraszamy wszystkich do czytania (słuchania, oglądania) baśni duńskiego pisarza.

E. M.

Wycieczka integracyjna

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

14 czerwca uczniowie klas 3a, 3b oraz 4b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę integracyjną w bardzo ciekawe miejsce: Chillzone w Starym Miastkowie 😉  Dzień rozpoczął się od gry terenowej w lesie. Następnie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji w tym: gry paintballowe, bubble soccer, przejażdżki gokartami oraz strzelanie z łuku. Na koniec odbyło się ognisko z kiełbaskami. 😊☀️

BM, SW, AR, IT, JŚ

Bal ósmoklasisty

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

12 czerwca odbył się nasz bal ósmoklasisty. Całą imprezę rozpoczęliśmy od zatańczenia poloneza do którego przygotowała nas pani Irmina Krawczyk. Po kilku ciepłych słowach od pani dyrektor, naszej wychowawczyni oraz od rodziców, rozpoczęliśmy zabawę z pomocą DJ. W trakcie imprezy mieliśmy możliwość na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć na ściance którą wspólnie przygotowaliśmy. Miłym dodatkiem były również przekąski po które w każdej chwili mogliśmy sięgnąć. Był to dla nas niezapomniany wieczór do którego z przyjemnością będziemy wracali myślami.

im. ks. Bronisława Markiewicza
w Rudzie Talubskiej
Akacjowa 10,
08-400 Ruda Talubska