Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej

Z życia szkoły

Gminny Konkurs Recytatorski

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

30 listopada 2022r.  uczennice z klas IV-VII reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej w Michałówce.  Recytatorzy prezentowali dwa wiersze o tematyce patriotycznej. Gabieriela Balas z klasy IVb zajęła I miejsce, Weronika Dziak z klasy Va – III miejsce, Alicja Szopa z klasy VI otrzymała wyróżnienie. W  kategorii wiekowej VI-VIII  Aleksandra Ochnik zajęła II miejsce. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Skrybuś

 

Szkolny Konkurs Recytatorski

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 21 listopada 2022r. odbył się etap szkolny Konkursu Poezji Patriotycznej. W eliminacjach wzięło udział sześciu recytatorów z klas IV-VI. Do etapu gminnego zakwalifikowały się trzy osoby: Gabriela Balas, Weronika Dziak i Alicja Szopa. Życzymy sukcesów na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Michałówce.

Joanna Skrybuś

Z życia szkoły

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Ostatnie dni listopada przyniosły w naszej szkole wiele ciekawych wydarzeń. Jednym z nich była pierwsza po okresie pandemii, długo oczekiwana dyskoteka klas IV-VIII, która została połączona z andrzejkowym kiermaszem ciasta. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem,  dlatego w tym miejscu chcemy Państwu szczególnie podziękować. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostały przekazane na potrzeby SU.

W dniu 29 listopada uczennice z klasy VIII zorganizowały na świetlicy wróżby i zabawy andrzejkowe dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas I-III. Wydarzenia te pokazały, że jesienne dni mogą upływać w przyjemnej i koleżeńskiej atmosferze, a miłe wspomnienia  zostaną z nimi na długi czas.

 KZŁ

zdjęcia

Wycieczka do Warszawy

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Dnia 25.11.2022r.  odbyła się wycieczka do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę”. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas I,  II a, III  pod opieką nauczycieli: p. Anny  Cybulskiej, p. Idy Traczyk, p. Ilony Zaranowicz, p. Katarzyny Szarek.  Uczestnicy wyjazdu poznawali tajemnice Starówki warszawskiej słuchając legend opowiadanych przez przewodnika.  Zwiedzali wnętrza Zamku Królewskiego i aktywnie  korzystali z atrakcji w Centrum Nauki Kopernik.  Podczas wycieczki dzieci miały zapewniony  posiłek w postaci pizzy.

                                                                                                                                                    I.Z.

zdjęcia

Andrzejki

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W czwartek 24 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Najpierw uczniowie poznali dawne zwyczaje związane z Andrzejkami i ich matrymonialnym charakterem. Zanim uczniowie sami zaczęli wróżenie, nauczyciele przypomnieli, żeby traktować je z przymrużeniem oka oraz jako miłą i dobrą zabawę. Ciekawe wróżby przygotowane przez nauczycieli sprawiły dzieciom dużo radości. Następnie wszyscy uczniowie wspólnie odtańczyli  „Belgijkę” i kilka innych układów tanecznych. Krótka wspólna zabawa i wróżby przypomniały uczniom o dawnej tradycji.

I.K.

zdjęcia

godlo

Nasz Patron

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Bronisława Markiewicza
w Rudzie Talubskiej
Akacjowa 10,
08-400 Ruda Talubska

tel: 25 753 17 97

e-mail: gimrudatalubska@pro.onet.pl  sprudatalubska@garwolin-gmina.pl

Pliki do pobrania

Nauka zdalna- ogłoszenia i informacje

Numer konta

Numer konta do zapłaty za obiad w Szkole Podstawowej w Rudzie Talubskiej

13 9210 0008 0009 8007 2000 0050

DKMS

Odwiedziło nas

527859
Today
Yesterday
This Week
Last Week
All days
420
361
781
331264
527859

Your IP: 100.24.118.144
2022-12-05 21:01

Rachunek bankowy

Bank Spółdzielczy w Garwolinie

27 9210 0008 0016 6575 2000 0010

(wpłaty na Fundusz Rady Rodziców - 40 zł za jedno dziecko, 50 zł za więcej niż jedno)