Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej

WYPRAWKA DLA GRUPY 6-LATKÓW

Wakacje!

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

21 czerwca 2024 roku odbyła się w naszej Szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego.

To dzień, który pozwala nam podsumować ostatnie miesiące, zamknąć etap i rozpocząć nowy. Ten rok szkolny, jak każdy był pełen wyzwań.

W tym roku zakończenie rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach. Następnie po godzinie 10:00 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Uczniowie klas trzecich podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły, kolegom i koleżanką za trzy lata nauki w oddziale I-III. Zaprezentowali krótki, radosny występ. Po nim najmłodsi udali się do klas z wychowawcami. Uroczystości trwały dalej. Zostali wyróżnieni najlepsi za naukę i osiągnięcia sportowe z klas IV-VII. Na koniec klasa VII żegnała Oskarami uczniów z klasy ósmej. A Pani Dyrektor Katarzyna Lis wraz z wychowawcą Panią Anną Markowicz wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za ten rok, jak również pożegnała pracownika szkoły, który przechodzi na emeryturę i księdza Pawła, który zmienia parafię.

Na koniec zaśpiewała piosenkę Szymona Wydry „Życie jak poemat” oraz życzyła wszystkim zebranym bezpiecznych, ciepłych i spokojnych wakacji.

Młodzież z klasy ósmej podziękowała wszystkim pracownikom szkoły wręczając kwiaty.

Dzień Rodziny

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

19 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej odbył się Dzień Rodziny połączony z Dniem Patrona.

Celem imprezy była integracja międzypokoleniowa, wspólne, familijne spędzenie czasu wolnego, aktywność sportowa, propagowanie zdrowego stylu życia oraz czynne zaangażowanie całych rodzin i pracowników szkoły w działania odbywające się w trakcie wydarzenia. Podczas festynu można było podziwiać umiejętności wokalne i taneczne uczniów z młodszej grupy teatralnej „Zakręcone Rudo-Ludki”  Dzieci kolejny raz udowodniły, że prócz talentu recytatorskiego oraz wokalnego, drzemie w nich również duży potencjał taneczny. Wielką radość sprawiła dzieciom i młodzieży tzw. Strefa Aktywności.

Ponadto na placu szkolnym rozmieszczonych było kilkanaście stoisk. Liczne atrakcje, takie jak:  malowanie buziek, koszulek, robienie bransoletek czy przepięknych baniek mydlanych. Dużym powodzeniem cieszyło się również stoisko słodkości przygotowane przez Radę Rodziców, która jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służy pomocą.

Podczas festynu wszyscy mogli raczyć się grillowaną kiełbaską, lodami, wspaniałym ciastem i lemoniadą. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci, młodzieży i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz niezawodną metodę na integrację rodziny.

Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców, wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli i pracowników szkoły oraz pomocy finansowej sponsorów.

Podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w tym niecodziennym wydarzeniu do integracji naszej społeczności.

Mistrzostwa Szkoły w szachach

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

17 czerwca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w szachach. W turnieju wzięło udział 23 uczniów. Wyniki turnieju:
Chłopcy klasy 6-8.

Rachunek bankowy

Bank Spółdzielczy w Garwolinie

27 9210 0008 0016 6575 2000 0010

(wpłaty na Fundusz Rady Rodziców - 40 zł za jedno dziecko, 50 zł za więcej niż jedno)