Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej

Podsumowanie  I półrocza w oddziale przedszkolnym -  grupa 5 latków

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Dzieci z grupy ,,Biedroneczki”  bardzo dobrze zaadaptowały się w przedszkolu. Mają dużo energii. Lubią zabawy ruchowe, zabawy przy muzyce i chętnie układają klocki. Są kreatywni i z zainteresowaniem poznają otaczający ich świat. Biorą udział w dwóch projektach edukacyjnych: ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” oraz ,,Magiczna Moc Bajek”. W oba projekty zaangażowali się rodzice, czytając dzieciom w domu książki oraz odwiedzają naszą grupę i czytają przedszkolakom bajki, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Są to niezwykłe bajki, dzięki którym dzieci uczą się tak ważnych w dzisiejszych czasach wartości jak życzliwość, przyjaźń, szacunek i akceptacja dla innych.

MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  KROPKI

 16 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia zabawy z kropkami nie było końca.

 

 BEZPIECZNI NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

W naszej grupie mieliśmy bardzo ważnego gościa - był nim Pan Policjant, który nauczył nas jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Każdy z nas miał okazję przejść przez pasy w asyście Pana Policjanta. To było bardzo ważne doświadczenie i okazja do utrwalenia sobie zasad bezpieczeństwa pieszych na drodze. Dziękujemy Panu Policjantowi za poświęcony nam czas i zdobytą dzięki niemu wiedzę.

 

 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 września przedszkolaki z grupy 5-latków obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Po krótkim przybliżeniu idei  Dnia Przedszkolaka uczczono ten dzień tańcami, pląsami oraz różnymi zabawami m. in. z balonami i chustą animacyjną. W tak ważnym dniu, nie mogło zabraknąć tortu.  Przedszkolaki były zachwycone, a tort smakował wyśmienicie. Radość i głośny śmiech świadczyły o tym, że wszyscy wspaniale się bawili. Był to dzień pełen miłych wrażeń.

 

WYJAZD DO GARWOLINA

25 września dzieci z grupy ,,Biedroneczki” pojechały na wycieczkę do Kina Wilga w Garwolinie na przedstawienie teatralne pt. ,,Piotruś i wilk”.

 

 PASOWANIE  NA  PRZEDSZKOLAKA

17 października w naszym przedszkolu odbyło się ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Podczas uroczystości dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.  Odświętny strój oraz wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania.  Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom oraz odznakę ,,Jestem przedszkolakiem”. Uwieńczeniem tej uroczystości był słodki poczęstunek.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku 11 listopada świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku  odwiedziły nas koleżanki ze starszej klasy i przeprowadziły dla nas zajęcia                   ,,Co to znaczy być polakiem?”

 

 DZIEŃ  PLUSZOWEGO  MISIA  W  PRZEDSZKOLU

Dnia  25. 11. 2019r. nasze przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu, każde dziecko przyniosło do przedszkola swoją ulubioną przytulankę. Był to czas wspólnej zabawy w misiowej krainie. Tego dnia miały miejsce: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy oraz pląsy. Przedszkolaki poznały historię tego święta, bawiły się przy piosenkach i wykonały prace plastyczno – techniczną.  Dzieci poznały misia, który w ramach projektu ,,Pluszowy Miś w Świecie Wielkiej Literatury” zagości w ich domach. Wspólnie wybrały dla niego  imię.

Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku również zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, bo „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!”.

 

ANDRZEJKI  W  PRZEDSZKOLU

Dnia 28.11.2019r. przedszkolaki zapoznały się tradycją andrzejkową i  przeniosły się  w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych zorganizowanych przez uczniów kl. VII.  Dzieci poznały swoją przyszłość tą bliską ,,co dostaną pod choinkę” i tą daleką - ,,kim będą w przyszłości”. To była niesamowita przygoda i okazja do spędzenia czasu ze starszymi koleżankami i kolegami. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

WYJAZD DO GARWOLINA

5.12.2019r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Kina Wilga w Garwolinie na bajkę pt.„Kraina Lodu II”.

 

MIKOŁAJ  W  PRZEDSZKOLU

6.12.2019r. nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wizyta długo oczekiwanego gościa wywołała uśmiech na twarzach dzieci. Św. Mikołaj wysłuchał piosenki w wykonaniu przedszkolaków, a w podziękowaniu obdarował ich prezentami.  Przedszkolaki podziękowały i zaprosiły Go za rok obiecując, że będą grzeczne.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

19.12.2019r. dzieci z grupy ,,Biedroneczki” wprowadziły wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia najbliżsi członkowie rodzin naszych przedszkolaków wraz z Panią  Dyrektor mogli obejrzeć wystawione przez małych aktorów jasełka. Szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, Józef, dzieciątko Jezus, aniołowie, pastuszkowie i trzej królowie. Przedszkolaki  we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców na tle bożonarodzeniowej dekoracji prezentowały się doskonale, a ciasteczka wypiekane i dekorowane własnoręcznie przez przedszkolaków smakowały wyśmienicie.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

30 stycznia  grupa 5-latków gościła swoje Babcie i Dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Dzieci podziękowały za  ciepło              i dobroć, które otrzymują od swoich dziadków każdego dnia, wręczając własnoręcznie zrobione upominki. Miłym zakończeniem był wspólny słodki poczęstunek. Dziękujemy za przybycie i obecność w naszym przedszkolu. Życzymy zdrowia i samych pogodnych dni.

 

WYJAZD DO GARWOLINA

25 września przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Kina Wilga w Garwolinie na przedstawienie teatralne pt,, Dzieci Króla Baśni”.

 

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

06.02.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana przewijały się bajkowe postacie. Bardzo trudno było rozpoznać dzieci, to oznacza, że kostiumy przygotowano idealnie. Przedszkolaki mogły zaprezentować się  przed zebranymi w swoich strojach. Każdy miał możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz grupowych.  Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych i ruchowych.

Na uczestników balu czekał też pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców i pracowników przedszkola. Uroczystość umożliwiła dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.

 Anna Paziewska  i  Magdalena Sikora

godlo

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Bronisława Markiewicza
w Rudzie Talubskiej
Akacjowa 10,
08-400 Ruda Talubska

tel: 25 753 17 97

e-mail: gimrudatalubska@pro.onet.pl

Nasz Patron

Pliki do pobrania

Nauka zdalna- ogłoszenia i informacje

Numer konta

Numer konta do zapłaty za obiad w Szkole Podstawowej w Rudzie Talubskiej

13 9210 0008 0009 8007 2000 0050

DKMS

Odwiedziło nas

221999
Today
Yesterday
This Week
Last Week
All days
86
132
490
29162
221999

Your IP: 3.236.74.69
2020-07-16 16:27

Rachunek bankowy

Bank Spółdzielczy w Garwolinie

27 9210 0008 0016 6575 2000 0010

(wpłaty na Fundusz Rady Rodziców - 40 zł za jedno dziecko, 50 zł za więcej niż jedno)