Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej

Dzień Patrona Szkoły w Rudzie Talubskiej

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

4 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona, który w tym roku miał nieco inny charakter. Tydzień wcześniej, katecheci ks. Jakub i ks. Janusz, w klasach, na lekcjach religii, przybliżali postać Błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza, wielkiego wychowawcy, opiekuna dzieci i młodzieży opuszczonej i osieroconej. Następnie wiedza uczniów została sprawdzona poprzez konkursy. W klasach 0 - 3 dzieci miały do wykonania prace plastyczne z narysowaniem postaci naszego Patrona. Natomiast klasy 4 - 8 wzięły udział w konkursie wiedzy o naszym Błogosławionym w formie krzyżówki i quizu.

W końcu nadszedł dzień, w którym spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie świętować. Pani dyrektor Katarzyna Lis na początku przypomniała wszystkim, że ksiądz Markiewicz bardzo kochał dzieci i młodzież, poświęcając im całe swoje życie. Ważną informacją było również przywołanie przez Panią dyrektor ważnej daty z historii szkoły, że 8 czerwca 2006 roku nadano naszej szkole imię ks. Bronisława Markiewicza.

Następnie została wyświetlona prezentacja ze zdjęciami, na której znalazły się najważniejsze wydarzenia z życia naszego Patrona, a dwoje uczniów z klasy 8 odczytało jego życiorys. Później wręczone zostały dyplomy za trzy najlepsze miejsca z konkursu plastycznego i konkursu wiedzy. Po chwili poszczególne klasy miały za zadanie ułożyć z rozsypanek wyrazowych najbardziej znane cytaty ks. Markiewicza. Na sam koniec odbyła się zabawa "walczące materace", która wzbudziła chyba najwięcej radości i uśmiechu szczególnie wśród najmłodszych. Tradycją stało się, że w dniu imienin ks. Bronisława otrzymujemy małe słodkości, tym razem były to batony "Grześki".

ks. Jakub Kasprzycki

                                                                           

godlo

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Bronisława Markiewicza
w Rudzie Talubskiej
Akacjowa 10,
08-400 Ruda Talubska

tel: 25 753 17 97

e-mail: gimrudatalubska@pro.onet.pl

Nasz Patron

Pliki do pobrania

Nauka zdalna- ogłoszenia i informacje

Numer konta

Numer konta do zapłaty za obiad w Szkole Podstawowej w Rudzie Talubskiej

13 9210 0008 0009 8007 2000 0050

DKMS

Odwiedziło nas

222003
Today
Yesterday
This Week
Last Week
All days
90
132
494
29162
222003

Your IP: 3.236.74.69
2020-07-16 16:34

Rachunek bankowy

Bank Spółdzielczy w Garwolinie

27 9210 0008 0016 6575 2000 0010

(wpłaty na Fundusz Rady Rodziców - 40 zł za jedno dziecko, 50 zł za więcej niż jedno)