Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej

Podsumowanie I półrocza w Oddziale Przedszkolnym -grupa 6 latków

W naszej zerówce bardzo dużo się dzieje, bardzo dużo się uczymy i poznajemy otaczający nas świat. Jesteśmy bardzo kreatywni . Nasza grupa bierze udział w dwóch projektach edukacyjnych: „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” oraz „Magiczna Moc Bajek”. W oba projekty zaangażowali się rodzice, którzy wspólnie z dziećmi czytają w domu książki . Rodzice odwiedzają także naszą grupę i czytają nam bajki,  bardzo lubimy słuchać czytanych przez nich historii.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia wszyscy byliśmy zakropkowani a zabawy z kropkami nie było końca.

 

 

Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym dniu na dzieci z oddziału przedszkolnego sześciolatków czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi medale Super Przedszkolaka oraz zabawa balonami pieskami. Nie zabrakło również słodkiego tortu przygotowanego przez mamę Szymonka. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

 

Bezpieczni na przejściu dla pieszych

 W naszej grupie mieliśmy bardzo ważnego gościa był nim Pan Policjant, który nauczył nas jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Każdy z nas miał okazję przejść przez pasy w asyście Pana Policjanta. To było bardzo ważne doświadczenie i okazja do utrwalenia sobie zasad bezpieczeństwa pieszych na drodze. Dziękujemy Panu Policjantowi za poświęcony nam czas i zdobytą dzięki niemu wiedzę.

 

Narodowe Święto Niepodległości

 Jak co roku 11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku odwiedziły nas koleżanki ze starszej klasy i przeprowadziły dla nas niezwykłą lekcję historii. Co to jest Niepodległość? – My już wiemy to na pewno!

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Międzynarodowy Dzień Życzliwości

 W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Natomiast 21 listopada uczniowie zerówki obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Dzieci wspólnie stworzyły plakat promujący postawę życzliwości w stosunku do drugiego człowieka.

 

Dzień Pluszowego Misia

 25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś!

Tego dnia uczniowie zerówki przepranie za pluszowe misie poznali Misia, który w ramach projektu Pluszowy Miś w Świecie Wielkiej Literatury zagości w ich domach. Dzieci wspólnie wybrały imię dla misia. Tego dnia zajęcia odbywały się w formie stacji z zmisiowanymi zadaniami. Dzieci poznały również historię postania pluszowego misia oraz zapoznały się z procesem produkcji pluszowych misiów.

To był naprawdę zmisiowany dzień!

 

Poznajemy zawody

 W ramach preorientacji zawodowej w Oddziale Przedszkolnym sześciolatków gościliśmy Mamę Natalki Panią Anetę, która pracuje, jako Pielęgniarka. W trakcie tego spotkania dzieci miały okazje poznać, na czym polega praca pielęgniarki oraz zapoznać się z narzędziami, jakich, na co dzień używa Pani Aneta. Każdy z uczniów miał okazję zmierzyć sobie temperaturę oraz otrzymał na pamiątkę bransoletkę, jakich Pani Aneta używa do oznaczania noworodków. Bardzo serdecznie dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas oraz wiedzę na temat zawodu, jakim jest Pielęgniarka.

 

Andrzejki

Naszą grupę odwiedzili niezwykli goście nasi koledzy i koleżanki, którzy przygotowali dla nas wróżby andrzejkowe a w naszej Sali odbyły się wielkie czary. To była niesamowita przygoda i okazja do spędzenia czasu z starszymi koleżankami i kolegami. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Teraz wszyscy wiemy, co czeka nas w niedalekiej przyszłości.

Wycieczka do Kina Wilga

W ramach świętowania Mikołajek dzieci z Oddziału Przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Kina Wilga w Garwolinie na bajkę pt. „Kraina Lodu II”.

 

Projekt edukacyjny „Magiczna Moc Bajek”

Uczniowie zerówki biorą udział w projekcie „Magiczna Moc Bajek” w ramach, którego słuchają bajek. Nie są to zwykłe bajki. Dzięki nim dzieci uczą się tak ważnych w dzisiejszych czasach wartości jak życzliwość, szacunek do innych, przyjaźń, akceptacja dla innych. W projekt zaangażowali się rodzice, którzy odwiedzają naszą grupę i czytają dzieciom bajki, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia 

Czas przygotowań do świąt to dla każdego czas wyjątkowy i magiczny. Tak właśnie do świąt przygotowywali się uczniowie naszej zerówki.

Dzieci wykonały dekorację sali oraz okien, wspólnie piekły i ozdabiały pierniczki oraz przygotowały własnoręcznie wykonane prezenty dla rodziców. Zwieńczeniem tych przygotowań było przedstawienie jasełkowe pt. „ Do Betlejem” To był niezwykły czas.

 

godlo

Nasz Patron

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Bronisława Markiewicza
w Rudzie Talubskiej
Akacjowa 10,
08-400 Ruda Talubska

tel: 25 753 17 97

e-mail: gimrudatalubska@pro.onet.pl  sprudatalubska@garwolin-gmina.pl

Pliki do pobrania

Nauka zdalna- ogłoszenia i informacje

Numer konta

Numer konta do zapłaty za obiad w Szkole Podstawowej w Rudzie Talubskiej

13 9210 0008 0009 8007 2000 0050

DKMS

Odwiedziło nas

234824
Today
Yesterday
This Week
Last Week
All days
40
181
1131
40494
234824

Your IP: 3.92.74.105
2020-09-25 05:58

Rachunek bankowy

Bank Spółdzielczy w Garwolinie

27 9210 0008 0016 6575 2000 0010

(wpłaty na Fundusz Rady Rodziców - 40 zł za jedno dziecko, 50 zł za więcej niż jedno)

Biuletyn sześciolatka